www.restingwell.pl

Kapsula relaksacyjna

 

Kapsula relaksacyjna to zamknięte, dźwiękoszczelne pomieszczenie wypełnione na ok. 25 cm osoloną wodą, w której rozpuszczone jest 400 kg soli Epsom. Roztwór jest stale podgrzewana do temperatury zbliżonej do temperatury skóry, ok. 35 ° C. Znajdujące się w środku osoby są całkowicie odizolowane od bodźców docierających ze świata zewnętrznego. Pozwala to na doświadczenie stanu bardzo głębokiego relaksu zarówno fizycznego jak i umysłowego. Dzięki dużemu stężeniu soli Epsom w wodzie, ciało ludzkie swobodnie unosi się na jej powierzchni. Nie czujemy ciężaru ciała, doświadczamy fascynującego uczucia nieważkości. Dzięki swoim wymiarom (2,60 m długości, 1,65 m szerokości i ok. 1,35 m wysokości) kapsula zapewnia uczestnikom również komfort przestronności.

Nasza kapsula relaksacyjna umieszczona jest w specjalnym pokoju, starannie zaprojektowanym w najdrobniejszym szczególe.

 

W budowie kapsula relaksacyjnej wykorzystano najskuteczniejsze materiały izolacji cieplnej i akustycznej, które umieszczone pomiędzy wszystkimi powierzchniami kapsula tworzą ciepłe i ciche środowisko relaksacyjne. Każdy nasz klient wchodząc do kabiny może być spokojny o to, że woda jest czysta i całkowicie sterylna. Podgrzewanie w kapsule zapewnia temperaturę zbliżoną do ciepłoty ciała, dozując do wody w razie potrzeby delikatne ciepło. Dzięki temu zapewniona jest niezwykle stabilna temperatura wody i nawet przy dłuższym korzystaniu z kapsula nie następuje ogólna utrata ciepła.

Duże uchylne drzwi ułatwiają korzystanie z kabiny osobom mniej sprawnym, a dogodnie usytuowany wewnętrzny uchwyt zapewnia większy komfort i poczucie bezpieczeństwa.