www.restingwell.pl

Jak to działa?

Floating z angielskiego lewitacja, oznacza unoszenie się na powierzchni wody nasyconej solą Epsom. Wysoka gęstość soli Epsom powoduje unoszenie się bez wysiłku na wodzie (podobnie jak w morzu Martwym), co pozwala dość szybko osiągnąć stan pełnego relaksu fizycznego i psychicznego. Temperatura wody, która jest utrzymywana na stałym poziomie 35,3 ° C i odpowiada temperaturze skóry, stwarza wrażenie jedności z wodą. Nie odczuwa się ani ciepła ani zimna, temperatura ciała jest idealna i organizm nie musi wytwarzać energii, aby zrekompensować wahania temperatury.

 

Ludzki mózg wykorzystuje w ciągu dnia więcej niż 90% jego zdolności przetwarzania bodźców zewnętrznych, a nasz organizm ten wysiłek odzwierciedla. Kiedy unosisz się na wodzie twoja świadomość jest wolna od wszystkich wrażeń zmysłowych. Nie ma grawitacji, nie ma orientacji ciała, nie ma hałasu, nie ma wahań temperatury...jest tylko głęboki relaks...

W naszym świecie, praktycznie nie ma sposób na ucieczkę od świata zewnętrznego. Niemal każdy z nas ma dziś do przetwarzania bardzo dużą ilość bodźców związania z codzienną pracą i potrzebami osobistymi. Ta stymulacja wywołuje stres, zmęczenie i napięcie. Ludzie mają coraz mniej czasu na odpoczynek i regeneracje zmęczonego ciała i umysłu. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługi, które oferują skuteczny odprężenie. Szybki, głęboki relaks fizyczny i psychiczny, jest kluczem do stworzenia znacznie lepszego życia. W naszych kabinach można pływać w ciszy lub medytować przy muzyce, w całkowitej ciemności lub przy kameralnym oświetleniu. W zamkniętym środowisku jakie stwarza kabina zmniejszają się bodźce zewnętrzne działające na ciało i umysł. W krótkim czasie rozpuszcza się stres i codzienny pośpiech. W spokoju nieważkości zdają się rozmywać granice ciała.